Informacje

Jesteśmy firmą dbającą o zdrowie naszych klientów, produkując środek grzybobójczy nie stosujemy toksycznych związków na bazie chloru. Używając środka Grzybobójczego firmy Chemikal Polska, możecie mieć Państwo pewność że skład danej substancji nie zaszkodzi Państwa rodzinie.

Jak działa środek grzybobójczy?

Produkt przenika przez błony komórkowe, wykazując działanie biobójcze względem szerokiego spektrum organizmów następuje rozkład wewnątrz komórki przez enzymy ochronne oraz obecne w niej jony metali. W wyniku rozkładu powstają nietrwałe rodniki hydroksylowe, które reagują z nukleofilami, w rezultacie dochodzi do rozerwania nici DNA. Błona lipidowa ulega całkowitej degradacji w ciągu 15 minut. Głównym czynnikiem cytotoksycznym jest końcowy produkt rozkładu czyli czysty tlen. I to wszystko bezzapachowo!

Jak nakładać środek grzybobójczy?

Środek grzybobójczy należy nakładać na ścianę w ilości 500 gram na 1m2 powierzchni z grzybem / pleśnią. Preparat należy stosować w pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi +18 do + 25 stopni Celsjusza. Po 15 minutach ścianę należy przetrzeć wilgotną szmatką. Powierzchnie powinny być wilgotne przez cały czas kontaktu.

Badania laboratoryjne środka biobójczego.

Preparat jest zarejestrowanym środkiem grzybobójczym w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Numer pozwolenia: 8608/21. Środek antygrzybiczny do ścian podczas kontaktu z grzybem będzie wrzał na jego powierzchni, aż do momentu jego całkowitego usunięcia.